itzelflores11
itzelflores11
23-08-2017
Mathematics
contestada
16oz to $4.88 unit rate
Respuesta :
musiclover10045
musiclover10045
23-08-2017
divide 4.88 by 16 to get unit rate
4.88/16 = 0.305 per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 99+ )
Otras preguntas
A buyer has 88 pairs of jeans in stock and 20 pairs on order. She plans to order every four weeks and delivery takes two weeks. Sales are estimated at 33 per we
Suppose that Y1, ... ,Yn are iid with density function f(y) = θy (superscript) θ-1, 0 < y < 1, θ > 0 a. find a CSS for θ b. find the MVUE of θ
INSTRUCTIONS: Answer the following questions, using spreadsheet financial functions to do the calculations. Use the following information about SV Inc. to calcu
Find the position vector for a particle with acceleration, initial velocity, and initial position given below. a(t) = (4t, 3 sin(t), cos(6t)) 7(0) = (3,3,5) 7(0
Marcia’s is a marketer of fashionable woman’s clothing. You have been hired as a financial analyst to assess Marcia’s financial situation. You begin by assembli
HELPP BUISNESS MATH Loan comparison
Consider the following function. 6) - In (1 + 2). - 3. n = 3.2.6 SES 3.4 (0) Approximate I by a Taylor polynomial with degreen at the number a Tu(x) - (b) Use
You were recently hired as a marketing executive by Dreamland [http://www.dreamland.com.my/]. The company plans to improve its overall branding/marketing strate
1. You are trying to price a Topknot Technologies, a start-up and have the following projections (in millions) for the next five years: 1 2 3 4 5 Revenues $20.0
The only criteria necessary to make information relevant to the decision making process is that it differs between alternatives. True False