reily11
reily11 reily11
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

A deli sells a sandwich spread for $6.40 per pound how much do you have to pay for 24 ounces of the spread?

Respuesta :

jordanmelis
jordanmelis jordanmelis
  • 24-08-2017
24 ounces of spread would cost you $9.60
Answer Link

Otras preguntas

600,000+80,000+10 I'm word and standard form
Which of the following is a strong electrolyte when it is mixed with water? (A) HNO₂ (B) KNO₃ (C) C₂H₅OH (D) CH₃COOH (E) NH₃
how to work out 6=a\4+2
The length of a line segment is 7. Its end points are (1, 3) and (k, 3). Solve for k. Is there more than one solution? Explain.
Inez waters her plants every two days. She Trims Them Every 15 days. She did both today. When will she do both again ?
41 ten thousands in standard form
write five diffrent fractions that each simplify to two-fifths
convert 6 4/5 to an improper fraction
Why is it important that scientific investigation be repeated? What happens when other scientists achieve different results when repeating an investigation?
3x + y = 19 , and x + 3y = 1. Find the value of 2x + 2y Can anyone explain this one for me?