heyheyhey10101 heyheyhey10101
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

Chan her Bought 3.4 pounds of coffee that cost 6.95 per pound how much did you spend on coffee

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-10-2017
$23.63. Because 6.95x3.4 is 23.63
Hope it helps

$23.63
Answer Link

Otras preguntas

¿Qué pasó con la sopa? a. No dudo que se haya quemado. b. No dudo que se hayamos quemado. c. No dudo que nos quemamos.
I have a box of chocolates with white, milk and dark chocolate in. The ratio of white to not white is 3:4. The ratio of not dark to dark is 17:4. What us the ra
John has a mouthful of food when he sees Kathy in the Ram's Den so rather than say "hello" he simply nods his head to acknowledge her. In this scenario John's u
What is the fraction of 33 1/2 %
What hormone may be linked to variations in verbal ability? a. Testosterone b. Progesterone c. Estrogen d. Vasopressin
Jeanna’s father is 7 years younger than 9 times the age of her older brother. How old is Jeanna’s father?
Article lll of the constitution gives congress the power to create a system of federal courts, other than the Supreme Court.
plato: A university wants to install a client-server network. Which feature do you think is important for them as they set up the network? there is more than 1
A test is said to be reliable if a. a person's score on a test is pretty much the same every time he or she takes it. b. it contains an adequate sample of the s
Removing stalks so that boll weevils cannot hide or nest in them is an example of A. factory farming. B. pesticide use. C. genetic engineering. D. cultural