drphdco88 drphdco88
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

You buy 3.17 pounds of apples, 1.25 pounds of pears, and 2.56 pounds of oranges. What is your total bill rounded to nearest cent?

Respuesta :

RyanP11 RyanP11
  • 24-10-2017
$6.98 is answer but the answer that is rounded is $7.00
Answer Link

Otras preguntas

which location is closest to sea level?how do u know?
What can be inferred from the political cartoon in the passage?
How is HIV/Aids is commonly Spread in the context of unequal power
Compare the values of underlined digits. 6300 and 530
A store is selling 5 cans of tomato sauce for $4.50. What is the unit price?
there are 3 cans that store 9 tennis balls. consider the number of balls per can
What is the fraction pairs of 80
identify the choice that best descrubes the underlined word in the sentence with practice , both kendra and jason mastered the violin
Describe how to write 3x + 2y = 12
135,634,554 what is the value of 3