trungh2014ozrsz3 trungh2014ozrsz3
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

Hank brought 2.4 pounds of apples.each pund cost $1.89. How much did hank spend on his apples?

Respuesta :

Themlpg Themlpg
  • 21-11-2017
$4.54 if all rounded out
Answer Link
coopech
coopech coopech
  • 21-11-2017
The equation price P=1.89 * lbs. 1.89*2.4= 4.536 which would be rounded to 4.54
Answer Link

Otras preguntas

what is b/3+1/8=19I need help
How do the mitochondria and vaculoe work together?
Hi,Please can you tell me if the text is well written in English. Can you correct my errors? Thank you to all.The Mona Lisa was painted between 1503 and 1507 by
how do you solve 8-(4x+7)=5x+30-2?
Which uses the correct verbs for formal speech or writing?a. Madelaine liked to dream about what her life would be like if she was Oprah Winfrey.b. Madelaine li
How many ounces go into 21 grams?
All the years from A.D. 1400 to A.D. 1499 make up the fifteenth century A.D. true or false?
what is the term for figures used to measures economic performance?
what is 5/8 x 24 in simplest form
The use of iron for tools and weapons developed later than the use of copper because iron?