jmunoz78 jmunoz78
  • 23-01-2018
  • Mathematics
contestada

Kasi bought 7 pounds of mozzarella cheese. Each pound costs $4.29. About how much did he spend all together?

Respuesta :

JERosa12356
JERosa12356 JERosa12356
  • 23-01-2018
$30.03 because it is 4.29 seven times
Answer Link
xavier8181 xavier8181
  • 23-01-2018
The answer is $30.03 because she got 7 pounds of cheese for $4.29 each.
Answer Link

Otras preguntas

What is .02 equal as a whole number
What is the plural form of la television ? A. la televisions b. los televisiones c. las televisiones d. el televisions
what is 12/42 when you simplify it
4*8-4+1=12 How do I use parentheses, brackets and/ or braces to make true?
in how many different ways can t e letters of the word "LEADING" be arranged in such a way that vowels always come together?
0.506 rounded to the nearest hundredth
What times what equals 62
Devon is trying to find the unit price on a 6-pack of drinks on sale for $2.99.His sister says each drink would cost just over $2.00. Is she correct ,And how do
Find the percent of change,Round to the nearest whole percent:Original:54New:45
Out of 2400 students of a school only 40% passed. How many students failed