tyhhhsbbsjakkkbb tyhhhsbbsjakkkbb
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 squash and 2 zucchini is 1.32. Three squash and 1 zucchini cost $0.75. Find the cost of each vegetable

Respuesta :

alversonrose
alversonrose alversonrose
  • 24-01-2018
The answer is 0.1875 but since it is money round up to 0.19
Answer Link

Otras preguntas

Suppose the united states has two​ utilities, commonwealth utilities and consolidated electric. both produce 20 million tons of sulfur dioxide pollution per yea
Elaina is trying to buy a new car. she looks up data on the fuel economy for the ford fusion, the toyota camry, and the chevy malibu. she explores the car manuf
49 divided by 120 times 49 pi
ASAP please help and don’t just guess! Thanks sooo much. Escoge las formas correctas de los verbos usando el futuro o la combinación de ir + a + infinitivo. Sel
How did North Carolina’s constitution of 1868 affect women and free blacks? A.They were given the right to vote. B. They were excluded from participation in g
ASAP please help thanks !! Empareja cada frase con la descripción apropiada de las palabras en negrita. Match each sentence with the appropriate description tha
HELPPP PLEASEE what does surface water collect if it does not flow to the ocean? glaciers wetlands subduction zones alluvial fans
Which word correctly completes the following sentence? ————— réponse est plus précise que la tienne. A) Miens B) Ma C) Mes D) Mien
If 9<4=(3x) and m<8=(x+40) what is the measure of <4? <4 and <8 are vertical
Parents can help guide their children by providing a good model of the behavior that they seek. Answer: True or False