imaniausmore imaniausmore
  • 26-01-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for 4 green peppers cost 7.65

Respuesta :

vbnb900 vbnb900
  • 26-01-2018
1.9125 per green pepper
Answer Link
Anna9934
Anna9934 Anna9934
  • 26-01-2018
About 1.91 (when rounded)
Answer Link

Otras preguntas

What term is used to describe the study of the natural world
Three sides are given: Use side lengths 6 cm, 6 cm, and 4 cm. How many different triangles can you make?
Which example is a renewable energy source?a) sunlightb) coalc) anthracited) natural gas​
I’m just waiting to see
I need help with this, please! 5 − 3 (y + 2) ≤ 6y - 10 Select the appropriate response A)2 ≤ 6y - 10 B)y ≤ 3 C)y ≤ 1 D)2 ≤ 6y - 1
Five years after the introduction of a vigorous detection and treatment program, the prevalence of diabetes mellitus was found to be greater than in the year pr
Mark, a friend of yours, has recently begun talking about quitting smoking. He has spoken with his doctor and is gathering information from some of his friends
If you were given the equation: 3x-2=19, what would be the justification for the first step after “Given”?
240: 1,680 that ratio, simplified?
WILL GIVE 1ST RIGHT ANSWER BRAINIEST! A freshly-painted circular emblem on a football field is completely covered by the smallest possible square tarp. The tarp