naynay0319 naynay0319
  • 22-02-2018
  • Mathematics
contestada

If you can buy one can of pineapple chunks for $2 then how many can you buy with $10

Respuesta :

Brainliac
Brainliac Brainliac
  • 22-02-2018
You can buy 5 cans with $10.

(did you see my pun?)

Hope this helps!
Answer Link
forever05
forever05 forever05
  • 22-02-2018
You can buy 5 cans with the $10
Answer Link

Otras preguntas

According to your textbook, when using emotional appeal in a persuasive speech, you should
What was an important difference between the political systems of the romans and greeks?
The manager is responsible for knowing the food sanitation rules. This includes the supervision of food handlers in: Following the restaurant's policies on comp
Why do plants have a cell wall and animals cells don’t?
For each of the following, select whether it was an attribute of Jackson or Adams. Increased tariffs Supported states’ rights Limited education Oppos
Ella was born early in the morning on a Friday. She got married on the 10,000th day of her life. What day of the week was it? (stats)
Explain why the integral test can't be used to determine whether the series is convergent.
The neuron and muscle fiber membranes do not actually touch but are separated by a fluid-filled gap
Which describes the density of the atomic nucleus compared to the density of the entire atom? Select one: a. The densities are about the same. b. The density of
I need help with this problem