jaleyakidd jaleyakidd
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

find the average rate. Four pounds of apples cost $1.96

Respuesta :

harunoato harunoato
  • 23-02-2018
49 cents. Divide 1.96 by 4 to get your answer.
Answer Link

Otras preguntas

LWhat is 63 points Help pla
Who is the poet addressing his poem to? Describe the person.
I NEED HELP plzzzzzzzzz
Write -9t+9 as the product of two factors in a way that is not shown in the Example. Explain how you found it. help please.
g+60=6help please this doesnt make sens to me.????​
in two sentences explian how the american settlers spread in the eastern part of the 13 colonist
Ben Carson was loaned $125.00 to pay $6.00 interest for $100.00 every week ,after 3 weeks how much do he pay back to clear the dept A. $140 B. $147.50 C. $155
1 6 Drew uses container of carpet freshener to vacuum of his house. If his entire house is carpeted, at this rate, what fraction of the container of carpet fres
pls helpFind 4 differences between formal and informal register?​
How many people are infected by coronavirus in your locality visit any 2 coronavirus infected persons and find out their symptoms and how they recovered​