pkprom12 pkprom12
  • 22-01-2016
  • Mathematics
contestada

a 16 ounce bag of shredded cheese costs $ 3.89. How does ot cost per ounce?

Respuesta :

SerenityKouryRowland
SerenityKouryRowland SerenityKouryRowland
  • 22-01-2016
3.89 divided by 16 so then you will get a anwser
Answer Link

Otras preguntas

When a boat travels 75m from the shore, the boat drops an anchor that reaches for 75m. What is the angle of depression?
Hellppp!! will mark brainliest please!!
The leftover thermal energy from the big bang is called ultraviolet radiation. O True False
Every connectome changes over time. True O False 303​
Which series is arranged in the correct order according to the decreasing size of structures? a) DNA, nucleus, chromosomes, nucleotide, nitrogenous base. b) Nu
help it is due tomorrow morning plz​
Reproductions is the process by which organisms CANNOT make one or more organisms True False
It is an online journal or informational website that displays information inreverse chronological order, with the latest posts appearing first, at the top. Iti
2 Why is organization important? In complete sentences, explain why organization is important and necessary at home, at school, and in sports.
Point W(-6, 2) reflected over the line x = y. What is the coordinate of W’? * (2, -6) (-2, 6) (6, -2)