S13taslimaa
S13taslimaa S13taslimaa
  • 25-01-2016
  • Mathematics
contestada

one book costs £1.95 .how much do 3 books costs

Respuesta :

Clover999
Clover999 Clover999
  • 25-01-2016
1.95 + 1.95 + 1.95 = 5.85
Answer Link

Otras preguntas

Amanda increased the amount of protein she eats everydayfrom 48 g to 54 g. Bywhat percentage did Amanda increasethe amount of protein she eats
Estimate the unit rate to the nearest hundredth The unit rate is about $ per egg.
What is the volume of 68.0 g of ether if the density of ether is 0.72 g/mL?
how do I find the value of x?
You evaluated an expression using X=6 and y=9. You correctly got an answer of 105. Which expression did you evaluate? A. 3x+6y B. 5x+10y C.6x+9y D. 10x+5y
The formula for the surface area of a cube is A equal 6 s to the power of 2 comma where s is the side length. Cube X has a side length of 1, and cube Y has a si
Mr. Mole left his burrow that lies below the ground and strated digging jis way at a constant rate deeper intot he ground. Let y represent Mr. Mole altitude in
A baseball is hit with a net force of 1.15 N north and accelerates at 11.5 m/s 2 in the same direction. What is the mass of the baseball?
which of the following explains how triangle BEI could be proven similar to triangle CEH using the AA similarity postulate?
A 9-pound carton of oatmeal costs $8.55. What is the unit price?