dame2k dame2k
  • 26-01-2016
  • Mathematics
contestada

Ella stopped at a farm stand to buy some peaches. Peaches cost $1.35 per pound at the stand. Ella bought 4 peaches that weighed 1.6 pounds in total. How much did Ella pay for the peaches

Respuesta :

sofia448119 sofia448119
  • 26-01-2016
You would just multiply $1.36 by 1.6 to get $2.16
Answer Link

Otras preguntas

What steps did Californians take to apply for statehood? When was California admitted?
What is the solution to the equation 1/ square root 8 = 4^(m+3) ? m= -15/4 m= -11/4 m= 5/4 m= 9/4
List 2 distinguishing characteristics of each stage of the cell cycle (interphase, prophase, metaphase, anaphase, & telophase
which is bigger; 0.125 or 0.15? Please explain your answer
Y-2>1 ON A NUMBER LINE
Why was Fascism attractive to many people?
i don't understand how to do this problem
13 and 14 pleaseeeeeeeeeeeeeeeeee
When war broke out in europe in 1939, the soviet union stood virtually alone in fighting germany.?
What personal characteristics helped hitler gain success as a leader?