amork001 amork001
  • 22-03-2018
  • Mathematics
contestada

Cereal is 14 ounce box for 2.81, what is the price per ounce

Respuesta :

chloerk02 chloerk02
  • 22-03-2018
2.81÷14 so the answer would be .2
Answer Link

Otras preguntas

Do you think that in recent years we are losing our 4 distint seasons -why Pls answer quick because I have to give tmrw And if u answer my question quick I wi
Estimate the mass of blood in your body Explain your reasoning (Note: It is not enough to provide a numeric answer. The main point of this problem is to assess
Can some one tell me two mistake about this text Do not touch the trophys or metals
A key difference between simple sugars and more complex sugars (disaccharides and polysaccharides) is that simple sugars: A) must undergo some preliminary proce
(a)what is the wavelength (in nanometers) of light having a frequency of 2.7 x 10^13 Hz?. (b) what is the frequency (in hertz) of light having a wavelength of 3
Balance 6Sb +6Cl2– 6SbCl3
Kara is driving 780 miles to her vacation destination. She covers the first 260 miles in 5 hours. At the same rate, how long will it take her to cover the enti
A turtle ambles leisurely, as turtles tend to do, when it moves from a location with position vector 1,=1.91 m and 1,=−2.73 m in a lettuce garden to another loc
NEED HELP ASAP WILL MARK BRAINLIEST AND RATE 5 STARS AND THANK!!!! ============================================================================
Name any four materials that we should avoid using to save our environment and why?