mariog6212345
mariog6212345 mariog6212345
  • 21-08-2019
  • Mathematics
contestada

Find the unit price if a 4-pack of mixed fruit sells for $2.12​

Respuesta :

RaquelLWhite
RaquelLWhite RaquelLWhite
  • 21-08-2019

Answer:

I believe it's .53

Step-by-step explanation:

2.12 / 4= .53

Answer Link
PickleGirlyGirl
PickleGirlyGirl PickleGirlyGirl
  • 21-08-2019

Answer:

0.53

Step-by-step explanation:

4/2.12=0.53

Answer Link

Otras preguntas

Two equations are shown. Equation 1: -0.5x - 4 = 1.5, Equation 2: -05(x - 4 ) = 1.5. Compare the answers.
What does the term absolute unity mean in design? Elements are randomly arranged to create variety without emphasis. Elements are subordinate to the total effec
A projectile is launched from ground level with an initial velocity of v0 feet per second. Neglecting air​ resistance, its height in feet t seconds after launch
If (x-2) squared =49, then x could be?
Name 3 characteristics that make the gas giant planets so different from the terrestrial planets.
Rusting is a chemical process that changed the strength and integrity of objects made of iron or iron alloys. Which of the following statements correctly descri
She needs 78 peices of wood each are 29 centimeters long. the wood comes in boards that are 6 meters long. how many boards will she need
which was not a change woodrow wilson called for in his fourteen points
Long division with decimals
Mary and Jim have tickets to a concert. Mary's ticket number is one less than Jim's ticket number. The product of their numbers is 812. What are the two numbers