zaddyhyung zaddyhyung
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

A can contains 4 cups of pineapple juicethe can costs 2.56 what is the unit price in dollars per fluid ounce?

Respuesta :

tylerredfearn323
tylerredfearn323 tylerredfearn323
  • 22-03-2021

Answer:

22

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Mark the consequence if it is intentional. A. Europeans take corn to Africa. Corn becomes an important crop there. B. Some sailors and conquistadors have
Which group of words in the sentence is a prepositional phrase? He worked rapidly but thoroughly on the beautiful birdhouse and finished ahead of schedule. A.
if a jar of peanut butter cost $4.69 how much would it cost to buy $36
which process best describes the cause of lightning
Which of the following is NOT a principle of the American Free Enterprise System? A. Profit Motive B. Self-Interest C. Competition D. Federal Regulation
I need to solve this equation !!!
anna's death was serious. describe at least two potential scenarios where anna's diabetes contributed to her death
The first measure by the U.S. government to examine the effects of air pollution was the Air Pollution Control Act of 1955. a. True b. False
Achieving a balanced diet is best done by
Which of the following statements about geographic boundaries is false? a. Geometric boundaries can lead to conflict when they cross or ignore obvious physical