SansTheSkeltonUT
SansTheSkeltonUT SansTheSkeltonUT
  • 25-05-2017
  • Mathematics
contestada

Math help? 15 Points

Math help 15 Points class=

Respuesta :

pepetheskunkcat
pepetheskunkcat pepetheskunkcat
  • 25-05-2017
The answer is B. $0.25/1 oz.
Answer Link
sierravanesa
sierravanesa sierravanesa
  • 25-05-2017
its the third one  you divide 16 by 4  and thats $1  for 4 ounces 
Answer Link

Otras preguntas

What can a food surplus lead to?
For every 5 yards you run jill runs 6 yards if you had run 30yards then how far has jill run if jill runs 54 yards then how far have you run
A box contains 12 ounces of crackers and costs $2.49, so the cost of the crackers is $0.2075 per ounce. Which is less than this cost?$2.48 per ounce$0.250 per o
How do the tallest mountains of the Southwest Asia compare to the Tallest U.S. Mountain?
All the years from A.D. 1400 to A.D. 1499 make up the fifteenth century A.D. true or false?
Who invented assembly line production?
Two men decide to use their cars to pull a truck stuck in mud. They attach ropes and one pulls with a force of 515 N at an angle of 31◦ with respect to the dire
write the number that matches the clues my number has 2 hundreds the tens digit is 9 more than the ones digit what is the number
8x{[(7+4)x2] - [(11-7)x4]}
How many multiples of 8 are there between 20 and 100?